Rólunk

A Szabadegyetem filozófiájának egyik alappillére, hogy minden vallásos - filozofikus gondolat közös és egyetlen gyökérből ered, a sokféle hit, Isten-értelmezés a különböző szociális körülmények között élő népek különböző lelki, illetve gondolati hozzáállásából jött létre. Így a közös eszme egyre sokszínűbb lelki és gondolati tartalommal telik meg, egyre inkább "emberivé", egyre inkább saját, személyes élménnyé válik.

Ugyanakkor a tudományos élet gyakorlatilag minden területén ellentétes értelmű törekvés észlelhető, a kutatók a jelenségek mögött valamilyen egyszerűen leírható, egységes "irányító elvet" sejtenek és keresnek. A matematikusok, fizikusok olyan törvényszerűségeket keresnek, mellyel egyszerűen le lehetne írni és előre lehetne jelezni mind a mikrokozmosz, mind a makrokozmosz jelenségeit.
A pszichológia és az orvostudomány visszanyúl a tradicionális elképzelésekhez , melyek értelmében az emberi lélek egy hatalmas egység apró, de az egésszel egyenrangú része.

Véleményünk szerint a személyes, belső élménnyé átalakult alapeszme érleli meg az emberek lelki, tudati, morális, szociális, stb. jellemzőit - tehát "emberivé teszi" az embereket -, ugyanakkor a tudománnyal karöltve visszavezeti az emberiséget ahhoz az Eredethez, amelyből minden és mindenki származik.
A Mantra Szabadegyetem nemcsak nevében, hanem tartalmában is viseli mind a filozofikus hittudomány, mind a modern akadémikus tudomány jegyeit.

A Mantra Szabadegyetem gyűjtőlencse kíván lenni: a kiindulási pontból a filozófiák által minden irányba szétszórt fényt szeretné újraegyesíteni és ily módon világosságot vinni a fejekbe, egyrészt az Eredet és a filozófiák megismertetésével, másrészt a tudomány eredményeinek segítségével.

A Szabadegyetemen olyan szakemberek képzése folyik, akik minden jelenség - legyen az helyes vagy akár nem kívánatos - mögött észreveszik azt az összekötő fonalat, mely a jelenséget az egységhez köti, e fonálon végighaladva megtalálják azokat a lehetőségeket, melyek révén a hátrányos vagy káros tényezők - az egységen keresztülvezetve egy másik irányba - megszüntethetők.
Végzett szakembereink átfogó és mély tudásuk birtokában az élet bármely területén képesek alkalmazni ún. egységesített tudásukat, legyen az műszaki terület, kereskedelem, pedagógia, ökológia, szociológia, orvostudomány vagy alternatív medicina.

Természetesen ehhez a munkához rendkívül alapos és sokirányú felkészültség szükséges:
A képzés fő vonalát a különböző filozófiai, pszichológiai tanítások elméleti és gyakorlati elsajátítása képezi. Ezen belül igyekszünk hozzásegíteni minden hallgatónkat valódi útjának megtalálásához és bátorítjuk az azon való végighaladást, illetve oktatjuk a spirituális vezetés, a szellemi úton történő „gyógyítás” számtalan válfaját.
Ugyanakkor az oktatás kiterjed a modern tudomány ide vonatkozó eredményeinek ismertetésére is, úgymint matematika, fizika, kémia, csillagászat, orvostudomány, szociológia és a saját értelmezésünk szerinti „Életbölcselet (Pszichológia az extrém szituációkban)” című tantárgy.

További információk rólunk:
www.mantraszabadegyetem.hu

4 megjegyzés:

  1. Üdvözletem! Kérdésem:

    Mit jelent a saját utamon járni?

    Annyian beszélünk erről, de tudjuk, valóban tudjuk, miről is beszélünk?
    A minap olvastam: "Amikor valaki megtalálja az útját, nem szabad félnie. Elég bátornak kell lenni, hogy merjen hibás lépéseket tenni. A csalódások, a versengések, a csüggedés mind Isten eszközei, melyekkel az utat mutatja." (Paulo Coelho)

    Bármi is lehet, ami nem az én utam? Amit teszek, azt én teszem, arról én döntöttem, azt én választottam, tehát kinek másnak lenne az az útja, mint nekem, aki teszi azt a dolgot?
    Beszélnek arról is, hogy onnan tudni, hogy az utunkon járunk, hogy a "helyünkön" vagyunk, hogy jól érezzük magunkat. Hát, ha a fenti idézetből indulok ki, akkor az abban megfogalmazott Isteni útmutató eszközök megtapasztalása alkalmával nem érzem jól magam.

    Ha van olyan, hogy AZ ÉN UTAM, amit valahogyan és valahol meg kell találnom, hogy jól érezzem magam, akkor arról ki döntött, mikor, ki jelölte ki, miért stb?

    Nem az az én utam, amiről úgy döntök, hogy az az utam? És ha az éppen nem megy, akkor egyszerűen abbahagyom, és keresek valami új dolgot? És ezen váltások közepette (vagy következményeként) változom, alakulok, és így egyszer csak jól (vagy jobban)érzem magam? És ennek semmi köze az úthoz, hogy az én utam, vagy nem az én utam?

    És lehet, hogy akkor érzem úgy, hogy nem megy, ez nem az én utam, amikor az idézet szerinti Isteni jelek jönnek? Lehet, hogy pont az az utam, amiről azt gondolom, hogy nem az?

    Mi az, hogy ÚT? Tevékenység? Lelkiség? Szellemiség? Vagy egy szellemiség, amely a tevékenységen keresztül megnyilvánul? Egy lelki állapot, amikor mindegy, milyen tevékenységet űzünk?

    Szófal? :)

    Hű, ez egy freudi elírás??? SZÓFAL. A szavak a falak. Akkor be is fejezem :)

    Szóval?

    Várom a válasz(oka)t!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Szervusz!
      Az út sokféle lehet. Van igaz út és tévút. Amiről azt hiszem, hogy az utam, az még nem biztos hogy az utam.
      A megírt utat, a lelki utat ott kell keresni, ami nekem nehezen megy. A megírt út és a járt út végül összevetésre kerül. Ha a kettő egybe esik, akkor az ember nem tévelygett a világban, hanem az útját járta.
      Igen, lehet hogy pont az az utad, amiről azt gondolod, hogy nem az. Ez nagyon is jellemző az emberre.
      Mindenkiben ott van az útja, csak keresni kell, és rá állítják. Segítenek neki az égiek.
      Az ÚT egy része hozott út, amit a lelkünk idáig bejárt, egy része a megírt út - mondhatjuk egy előre írt sorskönyv, vagy egy küldetéstekercs, ami a vezérlő gondolat.
      A bejárt és a megírt Út teszi lehetővé, hogy haza találjunk, az helyett, hogy személyiségünk majd szétfoszlana az alacsony létsíkokon.
      Nem biztos, hogy az a jó út, amelyen én jól érzem magam. Nem biztos, hogy ha rátalálok az utamra, az tetszik nekem. Csak akkor keressem - ha tetszik, ha nem amire találtam-, azt felvállalom, és végig járom. Kíváncsiságból ne keressem, mert azzal csak ártok magamnak.
      Így vagy úgy, de mindenki jár valamilyen úton. Akkor legalább a saját útján járjon. És ekkor van értelme az életünknek.
      üdvözlettel: Marika a 11. évfolyamból

      Törlés
    2. Bocsi!
      Most, hogy áttanulmányoztam a felületet, látom, hogy nem igazán szólhattam volna itt.
      Marika

      Törlés
  2. Mi az Út? - kérdezték a Mestert.

    Mi nem az? - hangzott a válasz.....

    :)

    VálaszTörlés